Spolek Dobro-volně oživuje městskou tržnici. V pátek 16. září odpoledne se v centru Štětí rozezněly tóny živé hudby hned od dvou účinkujících.

Prvním vystupujícím byla kapela Hozny a Shoda Okolností, druhým byl písničkář a muzikant Petr Lüftner.

Při této příležitosti poděkovala předsedkyně spolku Věra Andrtová dobrovolníkům, kteří se spolkem Dobro-volně spolupracují. Předala jim voňavé dárky ve formě levandulových pytlíčků, které vyráběli návštěvnice komunitního centra Dobromysl a senioři z denního stacionáře. Na akci byla k vidění podzimní výstava, kterou tvořily dámy z Dobromysly a výstava obrazů pana Palana.

Nechybělo dobré občerstvení a ani příležitost zakoupit si výrobky z kroužku „háčkování“, který se koná každou středu od 10 do 12 hodin v komunitním centru. Dva návštěvníci k tomu neodešli s prázdnou, jelikož vyhráli ve vědomostním kvízu, a domů si tak odnesli puzzle od firmy Mondi. Veliké poděkování patří papírně Mondi Štětí, MAS Podřipsko a Ústeckému kraji, které tuto akci podpořily, a návštěvníci si tak mohli zpříjemnit příchod podzimu a dozvědět se, jak mohou trávit svůj volný čas v příštích týdnech.

Tato akce pro širokou veřejnost není rozhodně poslední, jelikož již v průběhu koncertu představila Věra Andrtová společně s Dušanem Šafr Ospalíkem plány na příští měsíce. Dušan je autorem třech knih a předseda spolku Continual Progress, který pořádání kulturně-vzdělávací akce v oblasti umění a kultury. Proto se obyvatelé Štětska mohou v příštích měsících těšit na besedy s autorským čtením, jež proběhnou v komunitním centru Dobromysl.

Za spolek Dobro-volně

Věra Andrtová

Foto: Kamil Pecinovský