Umělec Radek Žalud, známý z televizní stanice Šlágr, dorazil již počtvrté a potěšit svým hlasem na osmdesát seniorů ve Štětí.

 

 

 

 

Od roku 2019 pořádá spolek Dobro-volně ve spolupráci s Mondi Štětí tradiční koncert nevidomého zpěváka v Sousedské zahradě u Domu s chráněnými byty. Pro méně mobilní osoby zajistila firma Mondi dopravu. Návštěvníky akce uvítala a bohatým občerstvením pohostila milá obsluha v podobě dobrovolníků zdejší papírny i pořádajícího spolku. Jiskru dodalo a začátek akce prozářilo 29 mažoretek, které své kousky s hůlkami předvedly na čtyři písně. Veliké poděkování za součinnost patří i přítomným pečovatelkám, některé dorazily i ve svém volném čase a paní Gabriele Pilařové z denního stacionáře. Děkujeme i KIZ Štětí a Štětským komunálním službám za zajištění pivních setů k sezení.

 

 

 

 

Tuto Sousedskou zahradu spolek pod vedením Věry Andrtové obohacuje každý rok o nějaké atraktivní prvky prostřednictvím grantů firem a nadací. Pořádá tematická setkání a úklidové brigády za pomoci svých a Mondi dobrovolníků. Společným zájmem je, aby především pro zdejší seniory na periférii města vznikalo a rozvíjelo se příjemné místo a pořádalo se atraktivní společné setkávání osob všech generací.

 

 

 

 

Aktivity spolku Dobro-volně můžete navštívit i v centru města. Na tržnici v komunitní centrum Dobromysl si můžete každé pondělí dopoledne zasoutěžit ve hře Bingo nebo se ve středu věnovat háčkování či pletení.

 

 

 

 

O zimních dlouhých večerech se můžete opět vzdělávat v moderních digitálních technologiích. Spolek za finanční podpory Nadace OSF v programu Active Citizens Fund spustil pilotní projekt „Aktivně proti sociálnímu vyloučení“. Realizoval kurzy, kde se senioři a dobrovolníci vzdělávali v používaní chytrých telefonů nebo programech Word či Canva. Tento projekt byl velmi oblíbený a žádaný, proto v něm chce spolek dál pokračovat a vše přizpůsobit na základě poptávky osob v komunitě. Pro více informací sledujte naše webové stránky, které byly také vytvořeny díky tomuto projektu.

 

 

 

 

Kdo promeškal nebo se chce opět pobavit a poslechnout si živou hudbu, nechť dorazí 16. září v 16 hodin na tržnici. Spolek Dobro-volně pořádá a srdečně Vás zve na venkovní koncert kapely Hozny a Shoda Okolností a zpěváka Petra Lüftnera.